Snel: soms te snel. Doeltreffend: het treft niet altijd zijn doel.
Ja, we kennen dat allemaal. In elk huisgezin ligt daar een tubetje van in de lade. Je kan er gewoon niet zonder!
Riempje los aan je schoen, zo gefikst!
Het minuscule klepje aan een pillendoosje, zo gefikst!
De inlegzool van je sneaker verschuift steeds, zo gefikst!
Je vaas met een stukje af, zo gefikst!
Een Swarovski steentje uit mijn brilmontuur, zo gefikst!
Je lievelingskopje waarvan het oortje een klein barstje vertoont, zo gefikst!
Het polshorlogebandje dat een beetje los is geraakt, zo gefikst!
De lijst is eindeloos lang.
Heel erg haalbaar allemaal. Het is een wonder plakmiddel. Maarrrrrrrrrrrrrrrrrr
Lees MIJN handleiding eerst.
Ten eerste: verzamel al je spulletjes die gelijmd moeten worden op een verzamelpunt. Een plek die je aanduidt met een vlaggetje met daarop: Niet weggooien.
Ten tweede: zorg dat je genoeg spulletjes hebt die gelijmd moeten worden. Desnoods haal je stukken op bij de buren. ja, 3 gr is de inhoud van die tube, en daar kun je heel veel mee lijmen.
Ten derde: Zorg ervoor dat je een nieuwe tube in huis hebt.
Ten vierde: Begin er maar aan.
Je opent de nieuwe verpakking en neemt de tube eruit. Draai voorzichtig het stopseltje open en lijmen maar. Druk niet te hard, de druppels komen sneller dan je denkt. Ineens zijn ze niet meer te stoppen. Als je genoeg spulletjes hebt is er geen enkel probleem. Je kan gewoon knijpen tot alles op is.
Die tubes bevatten heel weinig… maar soms ook teveel…
Maar owé, indien je maar één spulletje te lijmen hebt, dat zit je met een dik probleem. Hoezo?
Wel, ik zal het je vertellen. Daar wil ik nu naartoe.
Vorige week werd de lijm gebruikt. Waarschijnlijk 1 gr van de 3gr. Deze week krijg je de tube niet meer open. Helemaal vastgeplakt. Blijf je toch proberen het onding open te krijgen dan scheurt het ergens waar het niet zou moeten.
Wat nu met de 2 resterende grammen? Je knipt de tube verder open en kliedert er op los.
Zorg dat je schaar niet helemaal onder de lijm zit.
De rest? Die gooi je weg, daar valt niets meer mee aan te vangen.
Mijn conclusie: goed spul maar teveel verspilling.
Volg mijn instructies op. Ten eerste… ten tweede…ten derde…ten vierde…
Dan is alle secondelijm tenminste opgebruikt.
Is het niet mogelijk om alle ‘gebroken’ personen in deze boze wereld te fiksen met een tubetje secondelijm van 3 gram? Dat zou nogal eens een stunt zijn!
Nog een fijne dag verder, zonder al te veel brokken die gelijmd moeten worden.
Tot de volgende.
Liefs van Leentje.